O mnie
Jestem terapeutką systemową, dlatego w dużej mierze skupiam się w terapii na relacjach. Pracuję w duchu afirmatywnego podejścia do różnorodnych modeli rodziny i związków. Bliskie są mi także założenia terapii narracyjnej i postmodernistycznej.
W czym mogę pomóc?
Jako terapeutka pomagam:
– w trudnościach związanych z relacjami i funkcjonowaniem w związkach, w świadomym budowaniu swojej relacji czy radzeniu sobie z przeżywaną w związku zmianą, w trudnościach rodzinnych i kłopotach mających źródło w systemie rodzinnym,
-w przypadku szkodliwego używania substancji psychoaktywnych przez pacjenta/pacjentkę lub osobę bliską, w tym także w trudnościach związanych z problematyką Chemsex,
– w trudnościach związanych z doświadczaniem zakażenia HIV (swojego lub bliskiej osoby), jak też innych przewlekłych chorób somatycznych,
-w trudnościach wynikających z niechcianej bezdzietności czy pojawiających się w trakcie leczenia niepłodności.
Doświadczenie zawodowe
Poza “Przestworzami” pracuję również w Poradni Leczenia Uzależnień przy Parasolowym Centrum Terapii oraz jako nauczycielka akademicka na AWF w Krakowie. Swoje kompetencje terapeutyczne poszerzałam w trakcie stażu terapeutycznego w Krakowskim Instytucie Psychoterapii oraz w trakcie wolontariatu w Fundacji Edukacji Społecznej w Warszawie i w Stowarzyszeniu Tęczówka w Katowicach. Prowadzę zarówno terapię indywidualną, jak i terapię par, rodzinną oraz grupową.
Od ponad 15 lat pracuję w zakresie problematyki HIV/AIDS – jestem członkinią Rady Stowarzyszenia Profilaktyki Zdrowotnej “Jeden Świat” prowadzę szkolenia dla różnych grup odbiorców, posiadam certyfikat wydany przez Krajowe Centrum ds. AIDS w zakresie poradnictwa okołotestowego HIV, pracuję w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Krakowie, zajmuję się poradnictwem i wsparciem dla osób żyjących z HIV i ich bliskich. Jestem też laureatką ogólnopolskiej nagrody “Czerwonej Kokardki” przyznawanej za przyczynienie się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV i istotny wkład w działania profilaktyczne w dziedzinie HIV i AIDS w Polsce.
W latach 2002-2009 współpracowałam z Krakowskim Towarzystwem Pomocy Uzależnionym organizując różne formy wsparcia dla podopiecznych Towarzystwa: prowadziłam działania edukacyjne i pomocowe w Noclegowni dla osób czynnie uzależnionych i w hostelu dla Pacjentów programów substytucyjnych, odbyłam także dwutygodniowy staż w społeczności terapeutycznej Dom MONAR w Krakowie.
Poza działalnością praktyczną zajmuję się prowadzeniem badań naukowych. Pracę doktorską obroniłam na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie głównymi obszarami moich zainteresowań badawczych są relacje w związkach +/-, psychospołeczne aspekty zakażenia HIV, skuteczność profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych oraz zjawisko Chemsex. W tych obszarach jestem współautorką i autorką badań, publikacji oraz wystąpień konferencyjnych. Między innymi jestem jedną ze współautorek badania Chemsex Polska (2018-2019) – projekt zrealizowany w Narodowym Instytucie Zdrowia – Państwowym Zakładzie Higieny w ramach Narodowego Programu Zdrowia, finansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.
Certyfikaty i szkoły
- Całościowy 4-letni Kurs Psychoterapii w podejściu systemowym;
- Kurs Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia;
- Kurs interwencji kryzysowej.
Przynależność do towarzystw
Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS
Polskie Towarzystwo Seksuologiczne
Główne szkolenia
- Certyfikat doradcy HIV/AIDS;
- Dyplom studiów podyplomowych “Profilaktyka HIV/AIDS”;
- Najnowsze sposoby rozumienia i metody pracy z pacjentami z hiperseksualnością;
- Seminarium Psychoterapii w Redukcji Szkód z Andrew Tatarsky’m;
- Trening Restrukturyzacji Postaw Wobec Seksualności z Patti Britton;
- Szkolenie “Rozpoznawanie przemocy w rodzinie oraz praca z dzieckiem doznającym przemocy”
- Trening “Przemoc seksualna – diagnoza, symptomy, metody postępowania”.