Anna Tereszko

O mnie

Specjalistka psychiatrii dorosłych, obecnie zawodowo związana z Oddziałem Dziennym Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w oddziałach oraz poradni Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego, a także gabinecie prywatnym. Ukończyła studia na kierunku lekarskim na Wydziale Lekarskim UJ CM oraz psychologię ogólną na Wydziale Filozoficznym UJ, była wielokrotną stypendystką za osiągnięcia naukowe w ramach studiów. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Praktyczna na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, gdzie obecnie jest dydaktyczką.

Jest współautorką publikacji naukowych, ponadto prowadzi zajęcia dydaktyczne z psychiatrii dla osób studiujących w ramach kierunku lekarskiego UJ CM oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców. Obecnie podnosi swoje kompetencje w ramach specjalizacji lekarskiej z zakresu seksuologii w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Tychach oraz w ramach szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Instytucie Poznawczym w Krakowie. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Zdrowia Seksualnego i Reprodukcyjnego. 


Prezentuje podejście otwarte na różnorodność genderową, seksualną i relacyjną i regularnie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach jak European Sexual Diversity Training czy EuroSAR: Sexual Attitudes Reassessment & Restructuring. Zaangażowana jest również w działalność na rzecz społeczności LGBTQIA w ramach działań Stowarzyszenia Queerowy Maj.

Zarezerwuj wizytę Skontaktuj się